Jak przygotować się do matury z języka angielskiego?

Egzamin maturalny to moment podsumowania wiedzy i umiejętności nabytych w szkole średniej. Maturę od lat uważa się za jeden z najważniejszych momentów kształcenia, co przysparza uczniom wiele stresu. Najlepszym sposobem na stres jest pewność swojej wiedzy, dlatego przed egzaminami warto szlifować swoje umiejętności. Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie przygotować się do matury z języka angielskiego, koniecznie sprawdź nasze wskazówki.

Jak przygotować się do matury z angielskiego?

Matura z języka angielskiego dzieli się na test pisemny i egzamin ustny, a zatem licealiści muszą pokazać swoje umiejętności pisania, mówienia i rozumienia angielskiego ze słuchu. Dla wielu osób to właśnie mówienie i słuchanie stanowi największe wyzwanie na egzaminach maturalnych, ponieważ są to kwestie, na które w szkołach poświęca się najmniej czasu. W przygotowaniach do matury z angielskiego poświęć więc czas na ten obszar, który sprawia Ci najwięcej trudności. Co dalej?

 1. Testy maturalne z poprzednich lat. Zapoznaj się z wyzwaniami poprzednich matur, by zobaczyć schemat egzaminu, zmierzyć się z wymaganiami i zmniejszyć stres.
 2. Przydatne słówka. Matura z angielskiego będzie łatwiejsza, gdy dobrze poznasz podstawowe słowa do opisywania rzeczywistości. Czytaj angielskie książki, prasę, oglądaj filmy i seriale i koniecznie notuj nowe słowa w swoim zeszycie. Spróbuj użyć ich w kilku zdaniach.
 3. Mówienie po angielsku. Pozwala oswoić się z językiem i uczy formułowania myśli w zdaniach, co przyda się zarówno na egzaminie ustnym, jak i pisemnym. Aby ćwiczyć ten aspekt języka, możesz poszukać osoby, która tak jak Ty, chce podszlifować swoje umiejętności i razem z nią regularnie konwersować. Innym sposobem jest zapisanie się konwersacje w szkole językowej.
 4. Aplikacje uczące języka angielskiego. Praktyczny dodatek, który sprawia, że nauka jest ciekawsza i przez to bardziej efektywna. Aplikacje pomagają również w systematycznym uczeniu się, a regularność w nauce angielskiego jest bardzo istotna.
 5. Praktyka, zamiast pamięciówki. Zadbaj o równowagę między nauką popularnych zwrotów i słówek a umiejętnością rozumienia, tłumaczenia i budowania zdań po angielsku.
nauka-do-matury-z-jezyka-angielskiego

Wskazówki, które pomogą Ci dobrze zdać maturę z angielskiego

Podkreślanie wagi egzaminu maturalnego w teorii ma zmotywować uczniów do nauki, ale w praktyce bardzo często przysparza młodym ludziom ogromnego stresu, który nierzadko blokuje maturzystów przed pokazaniem pełni swoich umiejętności i sprzyja błędom. Warto zatem podkreślić, że egzamin maturalny nie definiuje Twojej wartości jako człowieka, ucznia i przyszłego pracownika. Z niższym wynikiem maturalnym także możesz osiągnąć życiowy sukces, dlatego nie trać czasu na zmartwienia, a zamiast tego doskonal swoje umiejętności i wiedzę! Poniższe wskazówki mogą okazać się pomocne.

 

 • Nauka angielskiego nie musi być nudna. Oglądaj filmy z napisami, śpiewaj ulubione piosenki i tłumacz na język polski ulubione teksty.
 • Zapraszaj znajomych maturzystów do wspólnych, luźnych rozmów po angielsku, by w zaufanym gronie oswoić się z mówieniem w obcym języku. To pomoże również opanować stres na egzaminie.
 • Korzystaj z możliwości, jakie daje Warszawakursy angielskiego, Erasmus, znajomi obcokrajowcy, bezpłatne wydarzenia i warsztaty.
 • Sprawdź techniki relaksacyjne i pracuj nad obniżeniem stresu. Dobre samopoczucie sprzyja nauce i myśleniu, co sprawdzi się także na maturze z angielskiego.

 

Kurs angielskiego Warszawa — skorzystaj ze wsparcia najlepszych

Wsparcie native speakera lub doświadczonego nauczyciela angielskiego umożliwia skuteczne doskonalenie umiejętności, a także znacząco obniża stres. Nauka angielskiego pod okiem eksperta jest łatwiejsza, dzięki czemu możesz opanować więcej materiału w krótkim czasie.

Jeśli angielski sprawia Ci problem albo chcesz osiągnąć maksymalne wyniki na maturze, rozważ dobry kurs języka angielskiego. W BLA-BLA SCHOOL z przyjemnością pomożemy Ci wspiąć się na szczyt, którym jest dobrze zdana matura z angielskiego i umiejętności, które przydadzą Ci się w całym dorosłym życiu.

Social media:

Ostatnie wpisy:

Jak uczyć się języka polskiego z piosenek?

Muzyka to nieodłączny element codzienności, który może służyć zarówno do umilania czasu, jak i efektywnej nauki. Dowiedz się, jak może wyglądać nauka polskiego z piosenek i w prosty sposób wzbogać swoje umiejętności językowe!

czytaj dalej

Jak rozpocząć rozmowę po angielsku?

Rozpoczynanie rozmowy nie jest łatwe, zwłaszcza gdy stajemy przed koniecznością rozmowy w obcym języku. Na szczęście istnieją praktyczne techniki, dzięki którym rozpoczynanie konwersacji po angielsku nie będzie dla Ciebie problemem!

czytaj dalej

Jak rozpocząć rozmowę w języku polskim?

Kluczem do płynnego porozumiewania się w obcym języku jest przełamanie bariery przed mówieniem. Aby to zrobić, warto przygotować się do rozmowy i w ten sposób zadbać o pewność siebie, która ułatwi konwersację. Sprawdź, jak zacząć rozmowę w języku polskim i jakie możliwości daje kurs polskiego dla obcokrajowców w naszej szkole językowej.

czytaj dalej

Pułapki językowe w języku angielskim

Język angielski jest uznawany za jeden z najłatwiejszych na świecie, co nie oznacza, że nie może sprawiać trudności. Co więcej, angielski także ma swoje pułapki językowe, w które zdarza się wpadać nawet osobom z dobrą znajomością języka. Dowiedz się, na jakie błędy w angielskim warto zwrócić szczególną uwagę.

czytaj dalej

Jak wygląda nasz kurs języka angielskiego?

Swobodne posługiwanie się językiem angielskim otwiera drogę do licznych możliwości zawodowych i społecznych. Jeśli angielski nie jest Twoją mocną stroną, możesz to zmienić, rozpoczynając przyjemny i skuteczny kurs angielskiego w BLA-BLA SCHOOL — nowoczesnej szkole...

czytaj dalej

Szkolenia językowe dla firm

Dobra znajomość języka angielskiego przynosi korzyść pracownikowi oraz firmie, w której jest zatrudniony. Współcześnie trudno wyobrazić sobie swobodne poruszanie się po świecie biznesu bez umiejętności posługiwania się językiem angielskim, dlatego wielu przedsiębiorców korzysta z profesjonalnych szkoleń dla firm.

czytaj dalej

Jak ćwiczyć konwersacje po angielsku?

Swobodne posługiwanie się angielskim to atut i marzenie wielu osób chcących rozwijać swoje umiejętności językowe. Nie jest tajemnicą, że w nauce mówienia po angielsku kluczowe jest regularne ćwiczenie konwersacji. Sprawdź, jak ćwiczyć, by osiągać najlepsze rezultaty.

czytaj dalej

Pułapki językowe w języku polskim

Każdy język ma swoje pułapki językowe, problematyczne zarówno dla obcokrajowców, jak i osób posługujących się danym językiem przez całe życie. I chociaż w pułapki językowe łatwo się wpada, to równie łatwo można ich unikać. Sprawdź, na co zwracać uwagę!

czytaj dalej

Kategorie wpisów:

 • Kurs języka angielskiego Bla Bla School
 • Kurs języka polskiego Bla Bla School