Jak uczyć się angielskiego z filmów i seriali?

Twoje ulubione filmy i seriale bez wątpienia są źródłem przyjemności i relaksu, ale mogą być także sposobem na szlifowanie umiejętności językowych. Świadome oglądanie programów w języku angielskim to doskonałe połączenie rozrywki z nauką. Sprawdź, jak skutecznie uczyć się angielskiego w wolnym czasie!

Jak wygląda nauka angielskiego z filmów i seriali?

Każdy kurs angielskiego można wzbogacić o naukę w domu i wcale nie oznacza to dodatkowych godzin spędzonych nad podręcznikami. Angielskiego możemy uczyć się mimochodem — na przykład oglądając filmy, seriale i programy w języku angielskim.

Zasady są proste. Włączamy interesujący nas program, ale zamiast lektora, wybieramy napisy. Dzięki temu zrozumiemy wszystkie wypowiedzi, a dodatkowo wyraźnie usłyszymy wymowę poszczególnych słów. W ten sposób można również słuchać muzyki. Wystarczy znaleźć w sieci tekst i tłumaczenie danej piosenki. Emocjonalny stosunek do słuchanych utworów pomoże nam szybciej przyswoić nowe słownictwo.

Osoby bardziej zaawansowane w angielskim mogą całkowicie zrezygnować z napisów i skupić się wyłącznie na słuchaniu. W tym wypadku niezrozumiałe słowa i wyrażenia warto sobie zapisywać i tłumaczyć za pomocą Internetu. Do słówek dobrze jest zapisać kontekst, w którym może być użyte, np. dialog z filmu lub samodzielnie stworzone zdanie.

Co daje nauka angielskiego z filmów?

Nie jest tajemnicą, że najszybciej uczymy się nowych rzeczy, gdy jesteśmy wypoczęci i rozluźnieni. Nauka angielskiego z filmów i seriali przebiega w przyjaznej, wolnej od stresu atmosferze, dlatego jest tak efektywna.

  • Oglądanie filmów po angielsku to przede wszystkim nauka poprawnej wymowy i gramatyki.
  • W zagranicznych filmach mamy do czynienia z naturalnym angielskim, który różni się od angielskiego w wersji edukacyjnej. Oglądanie filmów po angielsku ułatwi nam porozumiewanie się w tym języku.
  • Filmy i seriale w języku angielskim to bogate źródło idiomów, zwrotów i powiedzeń.
  • Regularne oglądanie programów po angielsku z napisami wzbogaci Twoje słownictwo.
  • Dzięki filmom anglojęzycznym poszerzysz swoją świadomość kulturową, poznając tradycje i zwyczaje innych narodowości.

Jeśli czujesz, że nauka angielskiego z seriali i filmów to dla Ciebie za mało, sprawdź kurs angielskiego w szkole językowej BLA-BLA SCHOOL, w której zajęcia odbywają się online lub offline w mieście Warszawa.

jak-uczyc-sie-angielskiego-z-filmow-i-seriali

Jakie filmy do nauki angielskiego warto wybrać?

Programy w języku angielskim powinny być dostosowane do Twojego gustu i stopnia zaawansowania, nawet jeśli oglądasz filmy z napisami. To ułatwia skupienie i zapewnia większą przyjemność z rozrywki. Podpowiadamy, jakie filmy do nauki angielskiego warto wybrać.

  • Filmy: Bridget Jones’s Diary (Dziennik Bridget Jones), The Hunger Games (Igrzyska śmierci), Men in black (Faceci w czerni), Forrest Gump, Harry Potter.
  • Seriale: Friends (Przyjaciele), The Office (Biuro). Shameless (Niepokorni), Ugly Betty (Brzydula).
  • Programy: The Ellen Degeneres Show, The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, The Kardashians, Top Gear.

Nauka angielskiego jest możliwa także podczas oglądania bajek, słuchania muzyki, podcastów i wywiadów z ulubionymi artystami. Niemal każda treść jest dobra, jeśli naprawdę nas interesuje — w przeciwnym razie będziemy mieć trudności z koncentracją i aktywnym słuchaniem.

Co przeszkadza w skutecznej nauce angielskiego z filmów i seriali?

Jak wspomnieliśmy wyżej, nauka angielskiego z filmów nie będzie skuteczna, gdy utracimy skupienie. Częstym błędem prowadzącym do utraty koncentracji podczas oglądania filmów jest wybór nieodpowiedniego seansu. Czasami wybieramy również treści zbyt zaawansowane lub takie, w których dialogi są niewyraźne. W tych przypadkach oglądanie szybko męczy, co nie sprzyja nauce.

Na koniec warto pamiętać, że każdy z nas jest inny i nawet najpopularniejsze, najbardziej uniwersalne techniki uczenia się nie będą dobre dla każdego. Być może jesteś w gronie osób, które wolą kurs angielskiego od koncentrowania się na nauce w trakcie odpoczynku. W takim wypadku warto rozważyć naukę na dopasowanym kursie BLA-BLA SCHOOL: online lub stacjonarnie w mieście Warszawa. 

Social media:

Ostatnie wpisy:

Pułapki językowe w języku polskim

Każdy język ma swoje pułapki językowe, problematyczne zarówno dla obcokrajowców, jak i osób posługujących się danym językiem przez całe życie. I chociaż w pułapki językowe łatwo się wpada, to równie łatwo można ich unikać. Sprawdź, na co zwracać uwagę!

czytaj dalej

Nauka angielskiego z tekstów piosenek

Nauka języka obcego nie polega na zapamiętywaniu określonych formułek. Język, zwłaszcza mówiony, jest pełen emocji i potocznych sformułowań, których nie przekaże nam żaden słownik. Na szczęście sposobów na przyswajanie wiedzy jest wiele, a w nauce angielskiego świetnie sprawdza się…muzyka, a konkretniej piosenki z dobrymi tekstami.

czytaj dalej

Jak używać przyimków w języku angielskim?

Trudno wyobrazić sobie zrozumiałe posługiwanie się językiem angielskim bez przyimków, a jednak wiele osób uczących się angielskiego wolałoby pominąć ten aspekt nauki. Na pierwszy rzut oka liczba przyimków i zasad ich stosowania wydaje się nieskończona i trudna do opanowania, ale odpowiednie usystematyzowanie wiedzy pozwala rozwiązać ten problem. Zobacz wskazówki, które pomogą Ci prawidłowo używać przyimków w języku angielskim.

czytaj dalej

Odmiana nazwisk w języku polskim

Nazwiska w języku wszystkie nazwiska się odmieniają przez przypadki. Aby wiedzieć, jak robić to poprawnie, należy przyjrzeć się kwestii samogłosek i spółgłosek. Dowiedz się, jak nie popełniać rażących błędów w odmianie nazwisk i jakimi wskazówkami się kierować, by pisanie po polsku było łatwiejsze!

czytaj dalej

Jak napisać esej po angielsku?

Esej to dłuższa forma wypowiedzi, prezentująca punkt widzenia autora. Pisanie eseju w języku angielskim jest częścią egzaminu maturalnego, nierzadko też przed takim zadaniem stają studenci i pracownicy naukowi. Jeśli zasady poprawnego pisania eseju nie są dla Ciebie jasne, sprawdź nasz poradnik!

czytaj dalej

Jak odpowiedzieć na e-maila po angielsku?

Współcześnie trudno wyobrazić sobie pracę bez codziennego pisania wiadomości e-mail i odpowiadania na nie. W języku polskim e-maile nie są wyzwaniem, jednak formalne e-maile po angielsku mogą sprawiać trudności. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak poprawnie tworzyć tego rodzaju wiadomości.

czytaj dalej

Biznesowy angielski

Przez nieadekwatne formy wypowiedzi możemy sprawiać wrażenie osób niegrzecznych lub niekompetentnych, dlatego trudno się dziwić, że biznesowy angielski jest przedmiotem dużego zainteresowania, zwłaszcza wśród osób chcących rozwijać karierę w firmach o międzynarodowym zasięgu. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym nauka zwrotów z zakresu business english będzie łatwiejsza.

czytaj dalej

Jak wygląda nasz kurs języka polskiego?

Nauka języka polskiego bywa frustrująca, gdyż jest to podróż pełna pułapek językowych, skomplikowanej pisowni i trudnej wymowy. Mimo to nauka polskiego nie jest tak straszna, jak może się wydawać, zwłaszcza gdy ma się profesjonalne wsparcie. W BLA-BLA SCHOOL szybko nauczysz się języka polskiego na ciekawych lekcjach, pełnych kreatywnych rozwiązań i dobrego humoru. Sprawdź, co dobrego może spotkać Cię w naszej szkole!

czytaj dalej

Zasady użycia wielkiej i małej litery w języku polskim?

Zasady użycia wielkiej i małej litery w języku polskim są stosunkowo proste i łatwe do zapamiętania, jednak niektóre wyrazy mogą sprawiać trudność, zwłaszcza osobom, które nie posługują się polskim na co dzień. Jeśli wielkie i małe litery w polskiej pisowni są dla Ciebie zagadką, sprawdź nasz krótki poradnik!

czytaj dalej

Zapożyczenia językowe w języku polskim

Liczne słowa uznawane za typowe dla danego kraju, są w rzeczywistości bardzo starymi zapożyczeniami. Dowiedz się więcej o interesujących zapożyczeniach językowych w języku polskim i zaskocz swoich znajomych!

czytaj dalej

Kategorie wpisów:

  • Kurs języka angielskiego Bla Bla School
  • Kurs języka polskiego Bla Bla School