Najlepsze metody nauki angielskiego dla dzieci

Nauka języków obcych to nie tylko umiejętność komunikacji w międzynarodowym środowisku, ale również wspaniała okazja do rozwijania inteligencji i poszerzania horyzontów. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat stawiać na edukację językową. W tym kontekście nauka angielskiego dla dzieci odgrywa szczególną rolę, ponieważ jest to język międzynarodowy, otwierający wiele drzwi i możliwości. Zespół tworzący BLA-BLA SCHOOL, szkołę językową w Warszawie, doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotne jest zastosowanie odpowiednich metod, by nauka była nie tylko efektywna, ale również przyjemna i dostosowana do potrzeb najmłodszych uczniów. W tym artykule przedstawiamy metody nauki angielskiego dla dzieci, które według naszego doświadczenia sprawdzają się najlepiej.

Gry i zabawy

Dzieci uwielbiają zabawę, jest to ich podstawowa forma aktywności. Dlatego też włączenie do nich języka angielskiego będzie naturalnym sposobem nauki. Jak to zrobić?

Pomysł 1. Wierszyki, piosenki, rymowanki – śpiewanie lub recytowanie po angielsku to fantastyczny sposób na przyswajanie wiedzy dla najmłodszych dzieci. Doskonałym uzupełnieniem tej czynności będzie taniec, czyli ruch, który dodatkowo pozytywnie wpłynie na proces zapamiętywania i koncentracji.

Przykład 2. Zabawa klockami dla wielu maluchów to obowiązkowy punkt każdego dnia. Możesz to wykorzystać i zaangażować dziecko na wiele różnych sposobów:

  • budowę wierzy z określoną liczbą np. green and red blocks,
  • budowanie zdań z uprzednio opisanych klocków.

Przykład 3. Gra w kalambury – ten sposób nauki angielskiego sprawdzi się w przypadku dzieci, które opanowały już podstawy języka.

Przykład 4. Gra Memory – karty do tej gry możesz wykonać razem z dzieckiem własnoręcznie. Mogą to być dwa takie same słówka lub zwroty, bądź też kombinacje słówka oraz ilustracji jego znaczenia, przeciwieństwa lub synonimy.

Przykład 5. Zabawa z literką. To przyjemna i prosta gra, którą możesz zaproponować podczas spaceru, czekając z dzieckiem na wizytę lekarską lub podczas jazdy samochodem. Zasady są proste: jeden uczestnik podaje wybraną literę, a następnie druga osoba wymyśla wyrazy po angielsku zaczynające się/kończące się na tę literę. W wersji bardziej zaawansowanej, zadanie może polegać na wymyśleniu zdania ze słówkiem, które podał poprzedni uczestnik zabawy.

jak-zainteresowac-dzieci-nauka-angielskiego

Nauka przez działanie

Dzieci uczą się poprzez doświadczanie świata. Dlatego metoda oparta na działaniach praktycznych jest niezwykle skuteczna. Zaangażuj zatem dziecko w różnorodne czynności, takie jak rysowanie, układanie puzzli, tworzenie projektów tematycznych itp. Niech każda z nich skłania małego ucznia do używania angielskiego w praktyce.

Interakcja z językiem

Obowiązkowym elementem skutecznej nauki angielskiego jest codzienna interakcja z językiem. Zachęcaj dziecko do używania angielskiego w codziennych sytuacjach – podczas posiłków, zabawy, spacerów. Dzięki temu język stanie się naturalną częścią komunikacji. Zapraszaj do dialogu w tym języku. Słuchajcie angielskich piosenek i bajek.

Korzystanie z multimediów

Obecnie na rynku, na wyciągnięcie ręki, dostępnych jest wiele ciekawych rozwiązań multimedialnych, wspomagających naukę angielskiego dzieci. Interaktywne aplikacje, audiobooki, filmy czy bajki po angielsku pozwalają dziecku na kontakt z językiem w różnorodnych formach i kontekstach.

Cierpliwość i pozytywna motywacja

Nauka języka to długotrwały i żmudny proces, zwłaszcza dla dzieci. Ważne jest, aby zachęcać je do nauki, chwalić za postępy i nie zrażać się ewentualnymi trudnościami. Pozytywna motywacja i wsparcie ze strony rodziców lub nauczycieli mają ogromny wpływ na efektywność przyswajania nowej wiedzy.

Kursy językowe

Współpraca z doświadczonym nauczycielem lub zapisanie dziecka na kurs językowy to z pewnością rozwiązanie, które zapewni maluchowi usystematyzowaną wiedzę, regularność nauki, możliwość rozmowy po angielsku i interakcje z grupą. Zapraszamy do BLA-BLA SCHOOL – renomowanej placówki, prowadzącej dedykowane dzieciom kursy angielskiego dla obcokrajowców i Polaków w Warszawie. Nasi lektorzy mają bogate doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla najmłodszych, z powodzeniem wprowadzając ich w tajniki obcego języka. Gwarantujemy szybkie postępy i mnóstwo dobrej zabawy!

Podsumowanie

Nauka języka angielskiego dla dzieci może być ekscytującym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Kluczowe jest wykorzystanie różnorodnych metod, dostosowanych do indywidualnych preferencji i potrzeb każdego dziecka. Niewątpliwie, tworząc przyjazne i angażujące środowisko edukacyjne, rodzice i nauczyciele mogą inspirować dzieci do zdobywania umiejętności językowych, które posłużą im przez całe życie.

Social media:

Ostatnie wpisy:

Jak uczyć się języka polskiego z piosenek?

Muzyka to nieodłączny element codzienności, który może służyć zarówno do umilania czasu, jak i efektywnej nauki. Dowiedz się, jak może wyglądać nauka polskiego z piosenek i w prosty sposób wzbogać swoje umiejętności językowe!

czytaj dalej

Jak rozpocząć rozmowę po angielsku?

Rozpoczynanie rozmowy nie jest łatwe, zwłaszcza gdy stajemy przed koniecznością rozmowy w obcym języku. Na szczęście istnieją praktyczne techniki, dzięki którym rozpoczynanie konwersacji po angielsku nie będzie dla Ciebie problemem!

czytaj dalej

Jak rozpocząć rozmowę w języku polskim?

Kluczem do płynnego porozumiewania się w obcym języku jest przełamanie bariery przed mówieniem. Aby to zrobić, warto przygotować się do rozmowy i w ten sposób zadbać o pewność siebie, która ułatwi konwersację. Sprawdź, jak zacząć rozmowę w języku polskim i jakie możliwości daje kurs polskiego dla obcokrajowców w naszej szkole językowej.

czytaj dalej

Pułapki językowe w języku angielskim

Język angielski jest uznawany za jeden z najłatwiejszych na świecie, co nie oznacza, że nie może sprawiać trudności. Co więcej, angielski także ma swoje pułapki językowe, w które zdarza się wpadać nawet osobom z dobrą znajomością języka. Dowiedz się, na jakie błędy w angielskim warto zwrócić szczególną uwagę.

czytaj dalej

Jak wygląda nasz kurs języka angielskiego?

Swobodne posługiwanie się językiem angielskim otwiera drogę do licznych możliwości zawodowych i społecznych. Jeśli angielski nie jest Twoją mocną stroną, możesz to zmienić, rozpoczynając przyjemny i skuteczny kurs angielskiego w BLA-BLA SCHOOL — nowoczesnej szkole...

czytaj dalej

Szkolenia językowe dla firm

Dobra znajomość języka angielskiego przynosi korzyść pracownikowi oraz firmie, w której jest zatrudniony. Współcześnie trudno wyobrazić sobie swobodne poruszanie się po świecie biznesu bez umiejętności posługiwania się językiem angielskim, dlatego wielu przedsiębiorców korzysta z profesjonalnych szkoleń dla firm.

czytaj dalej

Jak ćwiczyć konwersacje po angielsku?

Swobodne posługiwanie się angielskim to atut i marzenie wielu osób chcących rozwijać swoje umiejętności językowe. Nie jest tajemnicą, że w nauce mówienia po angielsku kluczowe jest regularne ćwiczenie konwersacji. Sprawdź, jak ćwiczyć, by osiągać najlepsze rezultaty.

czytaj dalej

Pułapki językowe w języku polskim

Każdy język ma swoje pułapki językowe, problematyczne zarówno dla obcokrajowców, jak i osób posługujących się danym językiem przez całe życie. I chociaż w pułapki językowe łatwo się wpada, to równie łatwo można ich unikać. Sprawdź, na co zwracać uwagę!

czytaj dalej

Kategorie wpisów:

  • Kurs języka angielskiego Bla Bla School
  • Kurs języka polskiego Bla Bla School