Najlepsze metody nauki angielskiego dla dzieci

Nauka języków obcych to nie tylko umiejętność komunikacji w międzynarodowym środowisku, ale również wspaniała okazja do rozwijania inteligencji i poszerzania horyzontów. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat stawiać na edukację językową. W tym kontekście nauka angielskiego dla dzieci odgrywa szczególną rolę, ponieważ jest to język międzynarodowy, otwierający wiele drzwi i możliwości. Zespół tworzący BLA-BLA SCHOOL, szkołę językową w Warszawie, doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotne jest zastosowanie odpowiednich metod, by nauka była nie tylko efektywna, ale również przyjemna i dostosowana do potrzeb najmłodszych uczniów. W tym artykule przedstawiamy metody nauki angielskiego dla dzieci, które według naszego doświadczenia sprawdzają się najlepiej.

Gry i zabawy

Dzieci uwielbiają zabawę, jest to ich podstawowa forma aktywności. Dlatego też włączenie do nich języka angielskiego będzie naturalnym sposobem nauki. Jak to zrobić?

Pomysł 1. Wierszyki, piosenki, rymowanki – śpiewanie lub recytowanie po angielsku to fantastyczny sposób na przyswajanie wiedzy dla najmłodszych dzieci. Doskonałym uzupełnieniem tej czynności będzie taniec, czyli ruch, który dodatkowo pozytywnie wpłynie na proces zapamiętywania i koncentracji.

Przykład 2. Zabawa klockami dla wielu maluchów to obowiązkowy punkt każdego dnia. Możesz to wykorzystać i zaangażować dziecko na wiele różnych sposobów:

  • budowę wierzy z określoną liczbą np. green and red blocks,
  • budowanie zdań z uprzednio opisanych klocków.

Przykład 3. Gra w kalambury – ten sposób nauki angielskiego sprawdzi się w przypadku dzieci, które opanowały już podstawy języka.

Przykład 4. Gra Memory – karty do tej gry możesz wykonać razem z dzieckiem własnoręcznie. Mogą to być dwa takie same słówka lub zwroty, bądź też kombinacje słówka oraz ilustracji jego znaczenia, przeciwieństwa lub synonimy.

Przykład 5. Zabawa z literką. To przyjemna i prosta gra, którą możesz zaproponować podczas spaceru, czekając z dzieckiem na wizytę lekarską lub podczas jazdy samochodem. Zasady są proste: jeden uczestnik podaje wybraną literę, a następnie druga osoba wymyśla wyrazy po angielsku zaczynające się/kończące się na tę literę. W wersji bardziej zaawansowanej, zadanie może polegać na wymyśleniu zdania ze słówkiem, które podał poprzedni uczestnik zabawy.

jak-zainteresowac-dzieci-nauka-angielskiego

Nauka przez działanie

Dzieci uczą się poprzez doświadczanie świata. Dlatego metoda oparta na działaniach praktycznych jest niezwykle skuteczna. Zaangażuj zatem dziecko w różnorodne czynności, takie jak rysowanie, układanie puzzli, tworzenie projektów tematycznych itp. Niech każda z nich skłania małego ucznia do używania angielskiego w praktyce.

Interakcja z językiem

Obowiązkowym elementem skutecznej nauki angielskiego jest codzienna interakcja z językiem. Zachęcaj dziecko do używania angielskiego w codziennych sytuacjach – podczas posiłków, zabawy, spacerów. Dzięki temu język stanie się naturalną częścią komunikacji. Zapraszaj do dialogu w tym języku. Słuchajcie angielskich piosenek i bajek.

Korzystanie z multimediów

Obecnie na rynku, na wyciągnięcie ręki, dostępnych jest wiele ciekawych rozwiązań multimedialnych, wspomagających naukę angielskiego dzieci. Interaktywne aplikacje, audiobooki, filmy czy bajki po angielsku pozwalają dziecku na kontakt z językiem w różnorodnych formach i kontekstach.

Cierpliwość i pozytywna motywacja

Nauka języka to długotrwały i żmudny proces, zwłaszcza dla dzieci. Ważne jest, aby zachęcać je do nauki, chwalić za postępy i nie zrażać się ewentualnymi trudnościami. Pozytywna motywacja i wsparcie ze strony rodziców lub nauczycieli mają ogromny wpływ na efektywność przyswajania nowej wiedzy.

Kursy językowe

Współpraca z doświadczonym nauczycielem lub zapisanie dziecka na kurs językowy to z pewnością rozwiązanie, które zapewni maluchowi usystematyzowaną wiedzę, regularność nauki, możliwość rozmowy po angielsku i interakcje z grupą. Zapraszamy do BLA-BLA SCHOOL – renomowanej placówki, prowadzącej dedykowane dzieciom kursy angielskiego dla obcokrajowców i Polaków w Warszawie. Nasi lektorzy mają bogate doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla najmłodszych, z powodzeniem wprowadzając ich w tajniki obcego języka. Gwarantujemy szybkie postępy i mnóstwo dobrej zabawy!

Podsumowanie

Nauka języka angielskiego dla dzieci może być ekscytującym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Kluczowe jest wykorzystanie różnorodnych metod, dostosowanych do indywidualnych preferencji i potrzeb każdego dziecka. Niewątpliwie, tworząc przyjazne i angażujące środowisko edukacyjne, rodzice i nauczyciele mogą inspirować dzieci do zdobywania umiejętności językowych, które posłużą im przez całe życie.

Social media:

Ostatnie wpisy:

Jak odpowiedzieć na e-maila po angielsku?

Współcześnie trudno wyobrazić sobie pracę bez codziennego pisania wiadomości e-mail i odpowiadania na nie. W języku polskim e-maile nie są wyzwaniem, jednak formalne e-maile po angielsku mogą sprawiać trudności. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak poprawnie tworzyć tego rodzaju wiadomości.

czytaj dalej

Biznesowy angielski

Przez nieadekwatne formy wypowiedzi możemy sprawiać wrażenie osób niegrzecznych lub niekompetentnych, dlatego trudno się dziwić, że biznesowy angielski jest przedmiotem dużego zainteresowania, zwłaszcza wśród osób chcących rozwijać karierę w firmach o międzynarodowym zasięgu. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym nauka zwrotów z zakresu business english będzie łatwiejsza.

czytaj dalej

Jak wygląda nasz kurs języka polskiego?

Nauka języka polskiego bywa frustrująca, gdyż jest to podróż pełna pułapek językowych, skomplikowanej pisowni i trudnej wymowy. Mimo to nauka polskiego nie jest tak straszna, jak może się wydawać, zwłaszcza gdy ma się profesjonalne wsparcie. W BLA-BLA SCHOOL szybko nauczysz się języka polskiego na ciekawych lekcjach, pełnych kreatywnych rozwiązań i dobrego humoru. Sprawdź, co dobrego może spotkać Cię w naszej szkole!

czytaj dalej

Zasady użycia wielkiej i małej litery w języku polskim?

Zasady użycia wielkiej i małej litery w języku polskim są stosunkowo proste i łatwe do zapamiętania, jednak niektóre wyrazy mogą sprawiać trudność, zwłaszcza osobom, które nie posługują się polskim na co dzień. Jeśli wielkie i małe litery w polskiej pisowni są dla Ciebie zagadką, sprawdź nasz krótki poradnik!

czytaj dalej

Zapożyczenia językowe w języku polskim

Liczne słowa uznawane za typowe dla danego kraju, są w rzeczywistości bardzo starymi zapożyczeniami. Dowiedz się więcej o interesujących zapożyczeniach językowych w języku polskim i zaskocz swoich znajomych!

czytaj dalej

Czym jest bariera językowa? Jak sobie z nią radzić?

Swobodne podróżowanie, lepsza praca, nawiązanie głębokich relacji z ludźmi innej narodowości – to niezaprzeczalne korzyści wynikające z umiejętności posługiwania się obcym językiem. Co jednak w przypadku, gdy nauka nie idzie nam tak łatwo, a w trakcie konwersacji pojawia się w głowie blokada? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, czym jest bariera językowa oraz jak sobie z nią radzić.

czytaj dalej

Jak przygotować się do matury z języka angielskiego?

Najlepszym sposobem na stres przedmaturalny jest pewność swojej wiedzy, dlatego przed egzaminami warto szlifować swoje umiejętności. Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie przygotować się do matury z języka angielskiego, koniecznie sprawdź nasze wskazówki.

czytaj dalej

Rozumienie ze słuchu po angielsku

Dzięki zdolności do rozpoznawania i interpretowania mówionego języka, stajemy się bardziej pewni siebie podczas wymiany myśli czy opinii w sytuacjach społecznych. Z tego artykułu dowiesz, się dlaczego oglądanie seriali i filmów nie wystarczy, by podnieść swoje umiejętności rozumienia ze słuchu oraz jak świadomie podejść do nauki.

czytaj dalej

Kategorie wpisów:

  • Kurs języka angielskiego Bla Bla School
  • Kurs języka polskiego Bla Bla School