Nauka angielskiego przez Internet – poznaj znajomych z zagranicy

Przyswajanie słówek bądź zasad gramatycznych to tylko połowa pracy, jaką należy wykonać, by dobrze władać językiem angielskim. Niezbędna jest również praktyka, czyli jak najczęstsze posługiwanie się angielskim w konwersacjach na żywo. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie szukać pomocy w tym zakresie i jak wykorzystać możliwości Internetu do efektywnej nauki.

Co to jest tandem językowy? Jak znaleźć partnera do tandemu?

Tandem językowy to metoda nauki języka oparta na współpracy dwóch osób, z których każda jest rodowitym użytkownikiem innego języka. Partnerzy w tandemie językowym spotykają się najczęściej online w celu wzajemnej nauki i praktyki języka drugiej osoby. Zatem chcąc podszlifować płynne mówienie po angielsku możesz znaleźć Amerykanina bądź Brytyjczyka, który chciałby nauczyć się polskiego.

Podstawową ideą tandemu językowego jest to, że partnerzy uczą się od siebie nawzajem, dzieląc się swoimi językowymi umiejętnościami. Rozmowy mogą dotyczyć różnych tematów i opierać się na materiałach edukacyjnych, takich jak podręczniki, artykuły, filmy itp. W zależności od umowy między partnerami, można ustalić, jak długo trwać będą spotkania i jakie cele edukacyjne mają zostać osiągnięte.

Tandemy językowe dają wiele korzyści, ponieważ umożliwiają praktykę mówienia i słuchania w autentycznym kontekście, a także poznanie poprawnej wymowy. Dodatkowo, podczas tandemu językowego można nawiązać przyjaźnie i relacje z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Zatem jak widzisz, nauka angielskiego przez Internet może być również wspaniałą przygodą i sposobem na poszerzenie horyzontów.

jak-uczyc-sie-angielskiego-online

Jak znaleźć partnera do tandemu – nauka angielskiego przez Internet

Aby znaleźć partnera językowego, możesz wykorzystać ofertę różnych aplikacji i platform internetowych, stworzonych właśnie do takiego celu.

  1. ConversationExchange, Tandem, HelloTalk. Te platformy pozwalają na wyszukiwanie osób, które chcą się uczyć twojego języka i którzy mogą Ci pomóc w nauce ich języka ojczystego.
  2. Grupy i fora językowe: Poszukaj grup i forów online, które skupiają się na nauce języków. Możesz dołączyć do takiej społeczności i zgłosić chęć znalezienia partnera językowego. Często znajdziesz tam osoby, które są zainteresowane wymianą językową.
  3. Lokalne wydarzenia: sprawdź lokalne wydarzenia, takie jak spotkania grup językowych, konwersacje językowe czy tandemowe wieczory. W niektórych miastach organizowane są regularne spotkania, na których możesz poznać inne osoby zainteresowane nauką języka.
  4. Social media: Wykorzystaj media społecznościowe, takie jak Facebook, LinkedIn czy Instagram, aby znaleźć grupy i strony dotyczące nauki języków. Możesz dołączyć do takich społeczności i skontaktować się z innymi uczestnikami w celu znalezienia partnera językowego. Warto też szukać odpowiednich informacji posługując się hasztagami.

Kiedy już znajdziesz partnera językowego, ważne jest, aby ustalić jasne cele i oczekiwania dotyczące wymiany językowej. Wspólnie sprecyzujcie, jak często chcecie się spotykać, w jakiej formie oraz jakie tematy będziecie poruszać. Pamiętaj też, aby w trakcie konwersacji poprawiać błędy językowe partnera: skupiaj się raczej na tych poważniejszych pomyłkach, drobne ignorując. W trakcie takiej nauki angielskiego online dobrze jest być elastycznym i otwartym na różnice kulturowe i językowe. Wymiana językowa to doskonała okazja do nauki i poznania innych ludzi, więc ciesz się tą przygodą!

nauka-jezyka-angielskiego-online

 Kurs języka angielskiego z native speakerem Warszawa lub online

Innym sposobem na efektywną naukę angielskiego przez Internet jest skorzystanie z oferty renomowanych placówek edukacyjnych, oferujących zajęcia konwersacyjne.

Bla-Bla School to szkoła językowa mieszcząca się w Warszawie, prowadząca kurs angielskiego zarówno stacjonarnie, jak i online. W zależności od swoich potrzeb, możesz wybrać zajęcia grupowe bądź indywidualny kurs angielskiego. Zatrudniamy najlepszych lektorów i native-speakerów, którzy pracują w oparciu o metodę komunikacyjną, co zapewnia naszym Uczniom szybkie postępy w nauce oraz sprzyjającą rozwojowi atmosferę.

Wystarczy, że napiszesz do nas wiadomość, a nasz konsultant umówi się z Tobą na wstępną rozmowę, by w kolejnym kroku zaprosić Cię na wybrany przez Ciebie kurs angielskiego.

 

 

Social media:

Ostatnie wpisy:

Jak odpowiedzieć na e-maila po angielsku?

Współcześnie trudno wyobrazić sobie pracę bez codziennego pisania wiadomości e-mail i odpowiadania na nie. W języku polskim e-maile nie są wyzwaniem, jednak formalne e-maile po angielsku mogą sprawiać trudności. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak poprawnie tworzyć tego rodzaju wiadomości.

czytaj dalej

Biznesowy angielski

Przez nieadekwatne formy wypowiedzi możemy sprawiać wrażenie osób niegrzecznych lub niekompetentnych, dlatego trudno się dziwić, że biznesowy angielski jest przedmiotem dużego zainteresowania, zwłaszcza wśród osób chcących rozwijać karierę w firmach o międzynarodowym zasięgu. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym nauka zwrotów z zakresu business english będzie łatwiejsza.

czytaj dalej

Jak wygląda nasz kurs języka polskiego?

Nauka języka polskiego bywa frustrująca, gdyż jest to podróż pełna pułapek językowych, skomplikowanej pisowni i trudnej wymowy. Mimo to nauka polskiego nie jest tak straszna, jak może się wydawać, zwłaszcza gdy ma się profesjonalne wsparcie. W BLA-BLA SCHOOL szybko nauczysz się języka polskiego na ciekawych lekcjach, pełnych kreatywnych rozwiązań i dobrego humoru. Sprawdź, co dobrego może spotkać Cię w naszej szkole!

czytaj dalej

Zasady użycia wielkiej i małej litery w języku polskim?

Zasady użycia wielkiej i małej litery w języku polskim są stosunkowo proste i łatwe do zapamiętania, jednak niektóre wyrazy mogą sprawiać trudność, zwłaszcza osobom, które nie posługują się polskim na co dzień. Jeśli wielkie i małe litery w polskiej pisowni są dla Ciebie zagadką, sprawdź nasz krótki poradnik!

czytaj dalej

Zapożyczenia językowe w języku polskim

Liczne słowa uznawane za typowe dla danego kraju, są w rzeczywistości bardzo starymi zapożyczeniami. Dowiedz się więcej o interesujących zapożyczeniach językowych w języku polskim i zaskocz swoich znajomych!

czytaj dalej

Czym jest bariera językowa? Jak sobie z nią radzić?

Swobodne podróżowanie, lepsza praca, nawiązanie głębokich relacji z ludźmi innej narodowości – to niezaprzeczalne korzyści wynikające z umiejętności posługiwania się obcym językiem. Co jednak w przypadku, gdy nauka nie idzie nam tak łatwo, a w trakcie konwersacji pojawia się w głowie blokada? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, czym jest bariera językowa oraz jak sobie z nią radzić.

czytaj dalej

Jak przygotować się do matury z języka angielskiego?

Najlepszym sposobem na stres przedmaturalny jest pewność swojej wiedzy, dlatego przed egzaminami warto szlifować swoje umiejętności. Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie przygotować się do matury z języka angielskiego, koniecznie sprawdź nasze wskazówki.

czytaj dalej

Rozumienie ze słuchu po angielsku

Dzięki zdolności do rozpoznawania i interpretowania mówionego języka, stajemy się bardziej pewni siebie podczas wymiany myśli czy opinii w sytuacjach społecznych. Z tego artykułu dowiesz, się dlaczego oglądanie seriali i filmów nie wystarczy, by podnieść swoje umiejętności rozumienia ze słuchu oraz jak świadomie podejść do nauki.

czytaj dalej

Kategorie wpisów:

  • Kurs języka angielskiego Bla Bla School
  • Kurs języka polskiego Bla Bla School