Nauka angielskiego przez Internet – poznaj znajomych z zagranicy

Przyswajanie słówek bądź zasad gramatycznych to tylko połowa pracy, jaką należy wykonać, by dobrze władać językiem angielskim. Niezbędna jest również praktyka, czyli jak najczęstsze posługiwanie się angielskim w konwersacjach na żywo. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie szukać pomocy w tym zakresie i jak wykorzystać możliwości Internetu do efektywnej nauki.

Co to jest tandem językowy? Jak znaleźć partnera do tandemu?

Tandem językowy to metoda nauki języka oparta na współpracy dwóch osób, z których każda jest rodowitym użytkownikiem innego języka. Partnerzy w tandemie językowym spotykają się najczęściej online w celu wzajemnej nauki i praktyki języka drugiej osoby. Zatem chcąc podszlifować płynne mówienie po angielsku możesz znaleźć Amerykanina bądź Brytyjczyka, który chciałby nauczyć się polskiego.

Podstawową ideą tandemu językowego jest to, że partnerzy uczą się od siebie nawzajem, dzieląc się swoimi językowymi umiejętnościami. Rozmowy mogą dotyczyć różnych tematów i opierać się na materiałach edukacyjnych, takich jak podręczniki, artykuły, filmy itp. W zależności od umowy między partnerami, można ustalić, jak długo trwać będą spotkania i jakie cele edukacyjne mają zostać osiągnięte.

Tandemy językowe dają wiele korzyści, ponieważ umożliwiają praktykę mówienia i słuchania w autentycznym kontekście, a także poznanie poprawnej wymowy. Dodatkowo, podczas tandemu językowego można nawiązać przyjaźnie i relacje z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Zatem jak widzisz, nauka angielskiego przez Internet może być również wspaniałą przygodą i sposobem na poszerzenie horyzontów.

jak-uczyc-sie-angielskiego-online

Jak znaleźć partnera do tandemu – nauka angielskiego przez Internet

Aby znaleźć partnera językowego, możesz wykorzystać ofertę różnych aplikacji i platform internetowych, stworzonych właśnie do takiego celu.

  1. ConversationExchange, Tandem, HelloTalk. Te platformy pozwalają na wyszukiwanie osób, które chcą się uczyć twojego języka i którzy mogą Ci pomóc w nauce ich języka ojczystego.
  2. Grupy i fora językowe: Poszukaj grup i forów online, które skupiają się na nauce języków. Możesz dołączyć do takiej społeczności i zgłosić chęć znalezienia partnera językowego. Często znajdziesz tam osoby, które są zainteresowane wymianą językową.
  3. Lokalne wydarzenia: sprawdź lokalne wydarzenia, takie jak spotkania grup językowych, konwersacje językowe czy tandemowe wieczory. W niektórych miastach organizowane są regularne spotkania, na których możesz poznać inne osoby zainteresowane nauką języka.
  4. Social media: Wykorzystaj media społecznościowe, takie jak Facebook, LinkedIn czy Instagram, aby znaleźć grupy i strony dotyczące nauki języków. Możesz dołączyć do takich społeczności i skontaktować się z innymi uczestnikami w celu znalezienia partnera językowego. Warto też szukać odpowiednich informacji posługując się hasztagami.

Kiedy już znajdziesz partnera językowego, ważne jest, aby ustalić jasne cele i oczekiwania dotyczące wymiany językowej. Wspólnie sprecyzujcie, jak często chcecie się spotykać, w jakiej formie oraz jakie tematy będziecie poruszać. Pamiętaj też, aby w trakcie konwersacji poprawiać błędy językowe partnera: skupiaj się raczej na tych poważniejszych pomyłkach, drobne ignorując. W trakcie takiej nauki angielskiego online dobrze jest być elastycznym i otwartym na różnice kulturowe i językowe. Wymiana językowa to doskonała okazja do nauki i poznania innych ludzi, więc ciesz się tą przygodą!

nauka-jezyka-angielskiego-online

 Kurs języka angielskiego z native speakerem Warszawa lub online

Innym sposobem na efektywną naukę angielskiego przez Internet jest skorzystanie z oferty renomowanych placówek edukacyjnych, oferujących zajęcia konwersacyjne.

Bla-Bla School to szkoła językowa mieszcząca się w Warszawie, prowadząca kurs angielskiego zarówno stacjonarnie, jak i online. W zależności od swoich potrzeb, możesz wybrać zajęcia grupowe bądź indywidualny kurs angielskiego. Zatrudniamy najlepszych lektorów i native-speakerów, którzy pracują w oparciu o metodę komunikacyjną, co zapewnia naszym Uczniom szybkie postępy w nauce oraz sprzyjającą rozwojowi atmosferę.

Wystarczy, że napiszesz do nas wiadomość, a nasz konsultant umówi się z Tobą na wstępną rozmowę, by w kolejnym kroku zaprosić Cię na wybrany przez Ciebie kurs angielskiego.

 

 

Social media:

Ostatnie wpisy:

Jak uczyć się języka polskiego z piosenek?

Muzyka to nieodłączny element codzienności, który może służyć zarówno do umilania czasu, jak i efektywnej nauki. Dowiedz się, jak może wyglądać nauka polskiego z piosenek i w prosty sposób wzbogać swoje umiejętności językowe!

czytaj dalej

Jak rozpocząć rozmowę po angielsku?

Rozpoczynanie rozmowy nie jest łatwe, zwłaszcza gdy stajemy przed koniecznością rozmowy w obcym języku. Na szczęście istnieją praktyczne techniki, dzięki którym rozpoczynanie konwersacji po angielsku nie będzie dla Ciebie problemem!

czytaj dalej

Jak rozpocząć rozmowę w języku polskim?

Kluczem do płynnego porozumiewania się w obcym języku jest przełamanie bariery przed mówieniem. Aby to zrobić, warto przygotować się do rozmowy i w ten sposób zadbać o pewność siebie, która ułatwi konwersację. Sprawdź, jak zacząć rozmowę w języku polskim i jakie możliwości daje kurs polskiego dla obcokrajowców w naszej szkole językowej.

czytaj dalej

Pułapki językowe w języku angielskim

Język angielski jest uznawany za jeden z najłatwiejszych na świecie, co nie oznacza, że nie może sprawiać trudności. Co więcej, angielski także ma swoje pułapki językowe, w które zdarza się wpadać nawet osobom z dobrą znajomością języka. Dowiedz się, na jakie błędy w angielskim warto zwrócić szczególną uwagę.

czytaj dalej

Jak wygląda nasz kurs języka angielskiego?

Swobodne posługiwanie się językiem angielskim otwiera drogę do licznych możliwości zawodowych i społecznych. Jeśli angielski nie jest Twoją mocną stroną, możesz to zmienić, rozpoczynając przyjemny i skuteczny kurs angielskiego w BLA-BLA SCHOOL — nowoczesnej szkole...

czytaj dalej

Szkolenia językowe dla firm

Dobra znajomość języka angielskiego przynosi korzyść pracownikowi oraz firmie, w której jest zatrudniony. Współcześnie trudno wyobrazić sobie swobodne poruszanie się po świecie biznesu bez umiejętności posługiwania się językiem angielskim, dlatego wielu przedsiębiorców korzysta z profesjonalnych szkoleń dla firm.

czytaj dalej

Jak ćwiczyć konwersacje po angielsku?

Swobodne posługiwanie się angielskim to atut i marzenie wielu osób chcących rozwijać swoje umiejętności językowe. Nie jest tajemnicą, że w nauce mówienia po angielsku kluczowe jest regularne ćwiczenie konwersacji. Sprawdź, jak ćwiczyć, by osiągać najlepsze rezultaty.

czytaj dalej

Pułapki językowe w języku polskim

Każdy język ma swoje pułapki językowe, problematyczne zarówno dla obcokrajowców, jak i osób posługujących się danym językiem przez całe życie. I chociaż w pułapki językowe łatwo się wpada, to równie łatwo można ich unikać. Sprawdź, na co zwracać uwagę!

czytaj dalej

Kategorie wpisów:

  • Kurs języka angielskiego Bla Bla School
  • Kurs języka polskiego Bla Bla School