Od czego zacząć lekcje angielskiego dla obcokrajowców?

Rozpoczęcie lekcji angielskiego dla obcokrajowców może być wyzwaniem, ale istnieje kilka kluczowych kroków, które warto podjąć, aby zapewnić efektywny i przyjemny start, który stanie się doskonałą podstawą do rozwijania dalszych umiejętności językowych.

Od czego najlepiej zacząć naukę języka angielskiego?

Podstawową skutecznej nauki angielskiego jest ustalenie poziomu znajomości języka wśród uczestników kursu. Stopnie zaawansowania pomagają w wyborze materiałów i metod nauczania. Najwygodniejszą metodą sprawdzania umiejętności językowych jest pisemny lub ustny test językowy. Co dalej?

 • Ustalenie celu. Lekcje angielskiego zawsze mają określony cel, którym może być poprawa umiejętności komunikacyjnych, przygotowanie do egzaminów językowych, czy nauka specyficznego słownictwa pomocna w rozwoju zawodowym.
 • Podstawowe zwroty. Ogólne zwroty obejmujące przedstawianie się, formy powitania, czy pytania o drogę, to dobry sposób na pierwsze lekcje angielskiego dla obcokrajowców.
 • Alfabet i podstawowa gramatyka. Znajomość alfabetu i poprawnej wymowy poszczególnych liter otwiera drogę do szybkiej nauki języka.
 • Ćwiczenia praktyczne. Warto pamiętać, że wiedzę teoretyczną należy przełożyć na praktykę. Systematyczne ćwiczenia utrwalają zdobyte umiejętności.
 • Motywacja. Lektorzy języka angielskiego nie powinni stronić od pochwał, pomocnych w utrzymaniu wysokiej motywacji w grupie.
 • Indywidualne podejście. Poziom znajomości angielskiego różni się w zależności od osoby. Metody nauczania, materiały i tempo pracy na zajęciach powinny być dostosowane do indywidualnego poziomu kursantów.

Skąd brać materiały do nauki angielskiego dla obcokrajowców?

Lekcje angielskiego dla obcokrajowców muszą być w pełni zrozumiałe i ciekawe, by osoby uczące się były w stanie skoncentrować się na zajęciach i utrzymać wysoką motywację do nauki. W tym celu warto sięgać po nowoczesne i efektywne materiały do nauki angielskiego.

 • Gry edukacyjne. Nauka poprzez zabawę sprawdza się u osób w każdym wieku.
 • Podręczniki. Dobre podręczniki do języka angielskiego to świetna podstawa do skutecznej nauki angielskiego.
 • Aplikacje językowe. Ciekawe aplikacje są szczególnie przydatne do nauki angielskiego w domu.
 • Filmy i nagrania audio. Rozumienie angielskiego ze słuchu i nauka poprawnej wymowy to podstawa sprawnej komunikacji.

Skąd brać dodatkowe materiały na lekcje angielskiego? Wiele ciekawych rozwiązań jest dostępnych bezpłatnie. To na przykład aplikacje językowe, a także filmy i piosenki, również będące świetnym narzędziem do nauki angielskiego.

lekcje-angielskiego-dla-obcokrajowcow

Lekcje angielskiego dla obcokrajowców w BLA-BLA SCHOOL (Warszawa)

Profesjonalne lekcje angielskiego połączone z samodzielną nauką języka w domu to najlepszy przepis na efektywną naukę. Swobodną komunikację w języku angielskim umożliwiają systematyczne ćwiczenia, takie jak rozwiązywanie zadań, czy angielskie rozmówki.

W BLA-BLA SCHOOL stawiamy na nowoczesne i praktyczne lekcje angielskiego dla obcokrajowców, dzięki którym nasi kursanci osiągają swoje cele. Zatrudniamy najlepszych lektorów i wykorzystujemy sprawdzone, nowoczesne oraz ciekawe metody nauczania. Lekcje angielskiego w naszej szkole odbywają się online lub stacjonarnie w siedzibie szkoły w centrum miasta Warszawa.

Więcej informacji na temat kursów językowych w BLA-BLA SCHOOL znajdziesz na naszej stronie. Masz pytania? Zadzwoń, napisz maila lub skorzystaj z formularza kontaktowego — z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania związane z kursem angielskiego w naszej szkole.

Social media:

Ostatnie wpisy:

Pułapki językowe w języku angielskim

Język angielski jest uznawany za jeden z najłatwiejszych na świecie, co nie oznacza, że nie może sprawiać trudności. Co więcej, angielski także ma swoje pułapki językowe, w które zdarza się wpadać nawet osobom z dobrą znajomością języka. Dowiedz się, na jakie błędy w angielskim warto zwrócić szczególną uwagę.

czytaj dalej

Jak wygląda nasz kurs języka angielskiego?

Swobodne posługiwanie się językiem angielskim otwiera drogę do licznych możliwości zawodowych i społecznych. Jeśli angielski nie jest Twoją mocną stroną, możesz to zmienić, rozpoczynając przyjemny i skuteczny kurs angielskiego w BLA-BLA SCHOOL — nowoczesnej szkole...

czytaj dalej

Szkolenia językowe dla firm

Dobra znajomość języka angielskiego przynosi korzyść pracownikowi oraz firmie, w której jest zatrudniony. Współcześnie trudno wyobrazić sobie swobodne poruszanie się po świecie biznesu bez umiejętności posługiwania się językiem angielskim, dlatego wielu przedsiębiorców korzysta z profesjonalnych szkoleń dla firm.

czytaj dalej

Jak ćwiczyć konwersacje po angielsku?

Swobodne posługiwanie się angielskim to atut i marzenie wielu osób chcących rozwijać swoje umiejętności językowe. Nie jest tajemnicą, że w nauce mówienia po angielsku kluczowe jest regularne ćwiczenie konwersacji. Sprawdź, jak ćwiczyć, by osiągać najlepsze rezultaty.

czytaj dalej

Pułapki językowe w języku polskim

Każdy język ma swoje pułapki językowe, problematyczne zarówno dla obcokrajowców, jak i osób posługujących się danym językiem przez całe życie. I chociaż w pułapki językowe łatwo się wpada, to równie łatwo można ich unikać. Sprawdź, na co zwracać uwagę!

czytaj dalej

Nauka angielskiego z tekstów piosenek

Nauka języka obcego nie polega na zapamiętywaniu określonych formułek. Język, zwłaszcza mówiony, jest pełen emocji i potocznych sformułowań, których nie przekaże nam żaden słownik. Na szczęście sposobów na przyswajanie wiedzy jest wiele, a w nauce angielskiego świetnie sprawdza się…muzyka, a konkretniej piosenki z dobrymi tekstami.

czytaj dalej

Jak używać przyimków w języku angielskim?

Trudno wyobrazić sobie zrozumiałe posługiwanie się językiem angielskim bez przyimków, a jednak wiele osób uczących się angielskiego wolałoby pominąć ten aspekt nauki. Na pierwszy rzut oka liczba przyimków i zasad ich stosowania wydaje się nieskończona i trudna do opanowania, ale odpowiednie usystematyzowanie wiedzy pozwala rozwiązać ten problem. Zobacz wskazówki, które pomogą Ci prawidłowo używać przyimków w języku angielskim.

czytaj dalej

Odmiana nazwisk w języku polskim

Nazwiska w języku wszystkie nazwiska się odmieniają przez przypadki. Aby wiedzieć, jak robić to poprawnie, należy przyjrzeć się kwestii samogłosek i spółgłosek. Dowiedz się, jak nie popełniać rażących błędów w odmianie nazwisk i jakimi wskazówkami się kierować, by pisanie po polsku było łatwiejsze!

czytaj dalej

Jak uczyć się angielskiego z filmów i seriali?

Twoje ulubione filmy i seriale bez wątpienia są źródłem przyjemności i relaksu, ale mogą być także sposobem na szlifowanie umiejętności językowych. Świadome oglądanie programów w języku angielskim to doskonałe połączenie rozrywki z nauką. Sprawdź, jak skutecznie uczyć się angielskiego w wolnym czasie!

czytaj dalej

Kategorie wpisów:

 • Kurs języka angielskiego Bla Bla School
 • Kurs języka polskiego Bla Bla School