Jak wygląda nasz kurs języka polskiego?

Nauka języka polskiego bywa frustrująca, gdyż jest to podróż pełna pułapek językowych, skomplikowanej pisowni i trudnej wymowy. Mimo to nauka polskiego nie jest tak straszna, jak może się wydawać, zwłaszcza gdy ma się profesjonalne wsparcie. W BLA-BLA SCHOOL szybko nauczysz się języka polskiego na ciekawych lekcjach, pełnych kreatywnych rozwiązań i dobrego humoru. Sprawdź, co dobrego może spotkać Cię w naszej szkole!

Kurs polskiego w nowoczesnej szkole BLA-BLA SCHOOL — informacje praktyczne

W szkole języków obcych BLA-BLA SCHOOL oferujemy kursy polskiego szyte na miarę, dostosowane do poziomu zaawansowania, wieku i miejsca zamieszkania. Lekcje odbywają się offline w Warszawie lub online, dzięki czemu nie musisz przebywać w Polsce, by szlifować swoje umiejętności.

Dla naszych studentów przygotowujemy zajęcia indywidualne i grupowe — Ty decydujesz, która opcja przyniesie Ci najwięcej korzyści. Niezależnie od rodzaju kursu językowego, zapewniamy efektywne nauczanie w przyjaznej atmosferze.

 • Nasi studenci tuż po zarejestrowaniu otrzymują praktyczne informacje i szybko zostają włączeni do grupy na komunikatorze online (najczęściej Telegramie).
 • Przypominamy o terminie pierwszych zajęć, najczęściej dwa dni lub dzień wcześniej.
 • W zależności od wybranego kursu, studenci otrzymują materiały do nauki, m.in. książki i zeszyty.
 • Każdy student może wybrać sobie rodzaj napoju, jaki będzie otrzymywał na zajęciach. Do wyboru jest herbata, kawa, sok i woda.
 • Prowadzimy dodatkowe zajęcia interaktywne w językowych klubach Speaking, dzięki którym wzmocnisz swoje umiejętności. Każdy student ma stały dostęp do lekcji, które skupiają się na częściach mówionych i słuchowych, a także związanych z czytaniem ze zrozumieniem i pisaniem.
 • Kurs polskiego składa się przeważnie z 15-17 lekcji trwających po 1,5 godziny. To około 2 miesiące efektywnej nauki.
 • Kurs języka polskiego kończy się testem. Pozytywny wynik jest równoznaczny z otrzymaniem certyfikatu i indywidualnego listu od nauczyciela.

 

nauka-jezyka-polskiego-w-bla-bla-school-w-warszawie

Ciekawe kursy języka polskiego dostępne przez cały rok stacjonarnie (Warszawa) i online

Kurs języka polskiego w naszej szkole jest dostępny cały rok. Niezależnie od tego, w jakim terminie zdecydujesz się na naukę, postaramy się znaleźć dla Ciebie miejsce (stacjonarnie lub online). Informacje o dostępnych kursach znajdziesz na naszej stronie w zakładce: KURS POLSKIEGO.

Dbamy o to, by wszyscy czuli się u nas swobodnie i dostarczamy zdrowej dawki dobrego humoru. Nasze zajęcia słyną z ciekawych rozwiązań i pomysłowości prowadzących. Nie uznajemy nudy, dlatego na lekcjach gramy w edukacyjne gry, między innymi w Bingo lub Kahoot!.

Wszystkie stosowane przez nas rozwiązania i metody służą temu, by uczniowie jak najlepiej i w jak najkrótszym czasie opanowali język polski. Szczególny nacisk stawiamy na mówienie po polsku.

Interaktywne zajęcia, bonusy i miła atmosfera — co wyróżnia naszą szkołę?

Kluczowe dla szybkiej i skutecznej nauki języka polskiego są praktyczne zajęcia i przełamanie niechęci do mówienia w słabo znanym języku (jeśli taka występuje). W naszej szkole jednakowo dbamy o przekazywanie wiedzy i tworzenie swobodnej, przyjaznej atmosfery. Nasi kursanci świetnie odnajdują się na zajęciach, co pomaga im w pełni skupić się na nauce.

Co zachęca ludzi do uczestniczenia w kursach polskiego w BLA-BLA SCHOOL?

 • Nowoczesne i komfortowe wyposażenie.
 • Kreatywne zajęcia, ciekawe i skuteczne metody nauczania (m.in. metoda Montessori).
 • Kameralne grupy, przyjazna, luźna atmosfera i wzajemny szacunek.
 • Możliwość nauki indywidualnej i w grupie. Dostępna opcja odrabiania zajęć pominiętych z przyczyn, na które studenci nie mieli wpływu.
 • Bonusy w postaci prezentów za uzyskane punkty, zniżek i zajęć indywidualnych.
 • Fantastyczne interaktywne zajęcia dodatkowe, podczas których wykorzystujemy gry, piosenki i filmy. Nawet nie zauważysz, że się uczysz!

Na koniec warto wspomnieć, że największą siłą naszej szkoły są wspaniali nauczyciele. To zaangażowane osoby, które potrafią skutecznie uczyć, a także bezbłędnie przekazać kontekst społeczny języka.

Nasz kurs języka polskiego da Ci nie tylko certyfikat, ale przede wszystkim faktyczne umiejętności, które pomogą Ci rozwijać się w Polsce, na przykład na drodze zawodowej lub edukacyjnej.

Social media:

Ostatnie wpisy:

Pułapki językowe w języku polskim

Każdy język ma swoje pułapki językowe, problematyczne zarówno dla obcokrajowców, jak i osób posługujących się danym językiem przez całe życie. I chociaż w pułapki językowe łatwo się wpada, to równie łatwo można ich unikać. Sprawdź, na co zwracać uwagę!

czytaj dalej

Nauka angielskiego z tekstów piosenek

Nauka języka obcego nie polega na zapamiętywaniu określonych formułek. Język, zwłaszcza mówiony, jest pełen emocji i potocznych sformułowań, których nie przekaże nam żaden słownik. Na szczęście sposobów na przyswajanie wiedzy jest wiele, a w nauce angielskiego świetnie sprawdza się…muzyka, a konkretniej piosenki z dobrymi tekstami.

czytaj dalej

Jak używać przyimków w języku angielskim?

Trudno wyobrazić sobie zrozumiałe posługiwanie się językiem angielskim bez przyimków, a jednak wiele osób uczących się angielskiego wolałoby pominąć ten aspekt nauki. Na pierwszy rzut oka liczba przyimków i zasad ich stosowania wydaje się nieskończona i trudna do opanowania, ale odpowiednie usystematyzowanie wiedzy pozwala rozwiązać ten problem. Zobacz wskazówki, które pomogą Ci prawidłowo używać przyimków w języku angielskim.

czytaj dalej

Odmiana nazwisk w języku polskim

Nazwiska w języku wszystkie nazwiska się odmieniają przez przypadki. Aby wiedzieć, jak robić to poprawnie, należy przyjrzeć się kwestii samogłosek i spółgłosek. Dowiedz się, jak nie popełniać rażących błędów w odmianie nazwisk i jakimi wskazówkami się kierować, by pisanie po polsku było łatwiejsze!

czytaj dalej

Jak uczyć się angielskiego z filmów i seriali?

Twoje ulubione filmy i seriale bez wątpienia są źródłem przyjemności i relaksu, ale mogą być także sposobem na szlifowanie umiejętności językowych. Świadome oglądanie programów w języku angielskim to doskonałe połączenie rozrywki z nauką. Sprawdź, jak skutecznie uczyć się angielskiego w wolnym czasie!

czytaj dalej

Jak napisać esej po angielsku?

Esej to dłuższa forma wypowiedzi, prezentująca punkt widzenia autora. Pisanie eseju w języku angielskim jest częścią egzaminu maturalnego, nierzadko też przed takim zadaniem stają studenci i pracownicy naukowi. Jeśli zasady poprawnego pisania eseju nie są dla Ciebie jasne, sprawdź nasz poradnik!

czytaj dalej

Jak odpowiedzieć na e-maila po angielsku?

Współcześnie trudno wyobrazić sobie pracę bez codziennego pisania wiadomości e-mail i odpowiadania na nie. W języku polskim e-maile nie są wyzwaniem, jednak formalne e-maile po angielsku mogą sprawiać trudności. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak poprawnie tworzyć tego rodzaju wiadomości.

czytaj dalej

Biznesowy angielski

Przez nieadekwatne formy wypowiedzi możemy sprawiać wrażenie osób niegrzecznych lub niekompetentnych, dlatego trudno się dziwić, że biznesowy angielski jest przedmiotem dużego zainteresowania, zwłaszcza wśród osób chcących rozwijać karierę w firmach o międzynarodowym zasięgu. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym nauka zwrotów z zakresu business english będzie łatwiejsza.

czytaj dalej

Zasady użycia wielkiej i małej litery w języku polskim?

Zasady użycia wielkiej i małej litery w języku polskim są stosunkowo proste i łatwe do zapamiętania, jednak niektóre wyrazy mogą sprawiać trudność, zwłaszcza osobom, które nie posługują się polskim na co dzień. Jeśli wielkie i małe litery w polskiej pisowni są dla Ciebie zagadką, sprawdź nasz krótki poradnik!

czytaj dalej

Zapożyczenia językowe w języku polskim

Liczne słowa uznawane za typowe dla danego kraju, są w rzeczywistości bardzo starymi zapożyczeniami. Dowiedz się więcej o interesujących zapożyczeniach językowych w języku polskim i zaskocz swoich znajomych!

czytaj dalej

Kategorie wpisów:

 • Kurs języka angielskiego Bla Bla School
 • Kurs języka polskiego Bla Bla School