Nauka angielskiego z tekstów piosenek

Nauka języka obcego nie polega na zapamiętywaniu określonych formułek. Język, zwłaszcza mówiony, jest pełen emocji i potocznych sformułowań, których nie przekaże nam żaden słownik. Na szczęście sposobów na przyswajanie wiedzy jest wiele, a w nauce angielskiego świetnie sprawdza się…muzyka, a konkretniej piosenki z dobrymi tekstami.

Jak wygląda nauka angielskiego z piosenek?

Kluczem do sukcesu w nauce jest koncentracja, która pozwala nam się skupić na zagadnieniu i lepiej przyswoić jego treść. Nie inaczej jest w nauce angielskiego, gdzie skupienie pomaga w zapamiętywaniu słów i form gramatycznych. Niestety, przytłoczeni obowiązkami i nadmiarem bodźców zewnętrznych, osłabiamy naszą zdolność przyswajania nowych informacji. W takich przypadkach warto sięgać po niekonwencjonalne metody nauki, na przykład za pomocą piosenek.

 • Słuchanie ulubionych utworów sprawia, że z czasem samoistnie zapamiętujemy tekst.
 • Sprawdzenie tekstu i tłumaczenia ulubionej piosenki pozwala w szybki sposób przyswoić poprawną wymowę i znaczenie co najmniej kilku wyrażeń użytych w utworze.
 • Mnóstwo słów i zdań użytych w popularnych angielskich piosenkach sprawdza się na co dzień. Wplatanie ich do wypowiedzi wzbogaca zasób słownictwa i zwiększa umiejętności intuicyjnego budowania poprawnych zdań.
 • Nauka angielskiego z piosenek nie wywołuje uczucia zmęczenia. Wręcz przeciwnie — odczuwamy wszystkie korzyści płynące ze słuchania ulubionej muzyki.

Jeśli chcesz poznać więcej wskazówek dotyczących nauki języka angielskiego, sprawdź dostępne kursy w BLA-BLA SCHOOL. Oferujemy zajęcia stacjonarne w mieście Warszawa lub wygodne warsztaty online.

dlaczego-warto-uczyc-sie-angielskiego-z-piosenek

Z jakich piosenek najlepiej uczyć się języka angielskiego?

Odpowiedź na pytanie, z jakich piosenek najlepiej uczyć się angielskiego jest prosta: wykorzystaj te utwory, których chcesz słuchać. Kluczowa dla nauki jest powtarzalność, a sekretem skutecznej nauki angielskiego z piosenek jest chęć zapamiętywania tekstu, próba wspólnego śpiewania z wykonawcami i sprawdzanie tłumaczeń. Te praktyki szybko zaczną się nudzić, jeśli piosenka będzie z gatunku, w którym nie gustujesz.

 • Wybieraj piosenki z gatunków muzycznych, które lubisz. Nauka angielskiego dla początkujących idzie sprawniej przy piosenkach rytmicznych, ze stosunkowo prostym tekstem i chwytliwym refrenem.
 • Piosenki, które odpowiadają Twoim nastrojom i wywołują w Tobie emocje, przyspieszą naukę nowych słów i wyrażeń.

Jeśli jesteś osobą otwartą na nowe propozycje muzyczne, sprawdź naszą listę polecanych piosenek do nauki angielskiego dla początkujących.

 • Rihanna „We found love”
 • Dolly Parton „Jolene”
 • Miley Cyrus „Flower”
 • Pink Floyd „High hopes”
 • Mariah Carey „All i want for christmas”

Dlaczego warto uczyć się angielskiego z piosenek?

Nauka angielskiego może odbywać się na wiele sposobów, a piosenki po angielsku mogą być świetnym uzupełnieniem umiejętności nabytych w szkole czy na kursach językowych.

 • Piosenki przyspieszają uczenie się nowych słów i ułatwiają rozumienie angielskiego ze słuchu.
 • Nauka poprzez słuchanie piosenek jest przyjemna i nieobciążająca.
 • Nauka angielskiego z piosenek to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Odpoczywasz, a przy okazji produktywnie spędzasz czas.

Jeśli uważasz, że Twoja znajomość języka angielskiego jest niewystarczająca, by nauka z piosenek była skuteczna, rozważ praktyczne i konkretne szkolenie w BLA-BLA SCHOOL. Sprawdź kursy organizowane w mieście Warszawa i na platformach online. Zadbamy, by mówienie i pisanie po angielsku nie było dla Ciebie problemem!

Social media:

Ostatnie wpisy:

Jak uczyć się języka polskiego z piosenek?

Muzyka to nieodłączny element codzienności, który może służyć zarówno do umilania czasu, jak i efektywnej nauki. Dowiedz się, jak może wyglądać nauka polskiego z piosenek i w prosty sposób wzbogać swoje umiejętności językowe!

czytaj dalej

Jak rozpocząć rozmowę po angielsku?

Rozpoczynanie rozmowy nie jest łatwe, zwłaszcza gdy stajemy przed koniecznością rozmowy w obcym języku. Na szczęście istnieją praktyczne techniki, dzięki którym rozpoczynanie konwersacji po angielsku nie będzie dla Ciebie problemem!

czytaj dalej

Jak rozpocząć rozmowę w języku polskim?

Kluczem do płynnego porozumiewania się w obcym języku jest przełamanie bariery przed mówieniem. Aby to zrobić, warto przygotować się do rozmowy i w ten sposób zadbać o pewność siebie, która ułatwi konwersację. Sprawdź, jak zacząć rozmowę w języku polskim i jakie możliwości daje kurs polskiego dla obcokrajowców w naszej szkole językowej.

czytaj dalej

Pułapki językowe w języku angielskim

Język angielski jest uznawany za jeden z najłatwiejszych na świecie, co nie oznacza, że nie może sprawiać trudności. Co więcej, angielski także ma swoje pułapki językowe, w które zdarza się wpadać nawet osobom z dobrą znajomością języka. Dowiedz się, na jakie błędy w angielskim warto zwrócić szczególną uwagę.

czytaj dalej

Jak wygląda nasz kurs języka angielskiego?

Swobodne posługiwanie się językiem angielskim otwiera drogę do licznych możliwości zawodowych i społecznych. Jeśli angielski nie jest Twoją mocną stroną, możesz to zmienić, rozpoczynając przyjemny i skuteczny kurs angielskiego w BLA-BLA SCHOOL — nowoczesnej szkole...

czytaj dalej

Szkolenia językowe dla firm

Dobra znajomość języka angielskiego przynosi korzyść pracownikowi oraz firmie, w której jest zatrudniony. Współcześnie trudno wyobrazić sobie swobodne poruszanie się po świecie biznesu bez umiejętności posługiwania się językiem angielskim, dlatego wielu przedsiębiorców korzysta z profesjonalnych szkoleń dla firm.

czytaj dalej

Jak ćwiczyć konwersacje po angielsku?

Swobodne posługiwanie się angielskim to atut i marzenie wielu osób chcących rozwijać swoje umiejętności językowe. Nie jest tajemnicą, że w nauce mówienia po angielsku kluczowe jest regularne ćwiczenie konwersacji. Sprawdź, jak ćwiczyć, by osiągać najlepsze rezultaty.

czytaj dalej

Pułapki językowe w języku polskim

Każdy język ma swoje pułapki językowe, problematyczne zarówno dla obcokrajowców, jak i osób posługujących się danym językiem przez całe życie. I chociaż w pułapki językowe łatwo się wpada, to równie łatwo można ich unikać. Sprawdź, na co zwracać uwagę!

czytaj dalej

Kategorie wpisów:

 • Kurs języka angielskiego Bla Bla School
 • Kurs języka polskiego Bla Bla School