Nauka angielskiego z tekstów piosenek

Nauka języka obcego nie polega na zapamiętywaniu określonych formułek. Język, zwłaszcza mówiony, jest pełen emocji i potocznych sformułowań, których nie przekaże nam żaden słownik. Na szczęście sposobów na przyswajanie wiedzy jest wiele, a w nauce angielskiego świetnie sprawdza się…muzyka, a konkretniej piosenki z dobrymi tekstami.

Jak wygląda nauka angielskiego z piosenek?

Kluczem do sukcesu w nauce jest koncentracja, która pozwala nam się skupić na zagadnieniu i lepiej przyswoić jego treść. Nie inaczej jest w nauce angielskiego, gdzie skupienie pomaga w zapamiętywaniu słów i form gramatycznych. Niestety, przytłoczeni obowiązkami i nadmiarem bodźców zewnętrznych, osłabiamy naszą zdolność przyswajania nowych informacji. W takich przypadkach warto sięgać po niekonwencjonalne metody nauki, na przykład za pomocą piosenek.

 • Słuchanie ulubionych utworów sprawia, że z czasem samoistnie zapamiętujemy tekst.
 • Sprawdzenie tekstu i tłumaczenia ulubionej piosenki pozwala w szybki sposób przyswoić poprawną wymowę i znaczenie co najmniej kilku wyrażeń użytych w utworze.
 • Mnóstwo słów i zdań użytych w popularnych angielskich piosenkach sprawdza się na co dzień. Wplatanie ich do wypowiedzi wzbogaca zasób słownictwa i zwiększa umiejętności intuicyjnego budowania poprawnych zdań.
 • Nauka angielskiego z piosenek nie wywołuje uczucia zmęczenia. Wręcz przeciwnie — odczuwamy wszystkie korzyści płynące ze słuchania ulubionej muzyki.

Jeśli chcesz poznać więcej wskazówek dotyczących nauki języka angielskiego, sprawdź dostępne kursy w BLA-BLA SCHOOL. Oferujemy zajęcia stacjonarne w mieście Warszawa lub wygodne warsztaty online.

dlaczego-warto-uczyc-sie-angielskiego-z-piosenek

Z jakich piosenek najlepiej uczyć się języka angielskiego?

Odpowiedź na pytanie, z jakich piosenek najlepiej uczyć się angielskiego jest prosta: wykorzystaj te utwory, których chcesz słuchać. Kluczowa dla nauki jest powtarzalność, a sekretem skutecznej nauki angielskiego z piosenek jest chęć zapamiętywania tekstu, próba wspólnego śpiewania z wykonawcami i sprawdzanie tłumaczeń. Te praktyki szybko zaczną się nudzić, jeśli piosenka będzie z gatunku, w którym nie gustujesz.

 • Wybieraj piosenki z gatunków muzycznych, które lubisz. Nauka angielskiego dla początkujących idzie sprawniej przy piosenkach rytmicznych, ze stosunkowo prostym tekstem i chwytliwym refrenem.
 • Piosenki, które odpowiadają Twoim nastrojom i wywołują w Tobie emocje, przyspieszą naukę nowych słów i wyrażeń.

Jeśli jesteś osobą otwartą na nowe propozycje muzyczne, sprawdź naszą listę polecanych piosenek do nauki angielskiego dla początkujących.

 • Rihanna „We found love”
 • Dolly Parton „Jolene”
 • Miley Cyrus „Flower”
 • Pink Floyd „High hopes”
 • Mariah Carey „All i want for christmas”

Dlaczego warto uczyć się angielskiego z piosenek?

Nauka angielskiego może odbywać się na wiele sposobów, a piosenki po angielsku mogą być świetnym uzupełnieniem umiejętności nabytych w szkole czy na kursach językowych.

 • Piosenki przyspieszają uczenie się nowych słów i ułatwiają rozumienie angielskiego ze słuchu.
 • Nauka poprzez słuchanie piosenek jest przyjemna i nieobciążająca.
 • Nauka angielskiego z piosenek to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Odpoczywasz, a przy okazji produktywnie spędzasz czas.

Jeśli uważasz, że Twoja znajomość języka angielskiego jest niewystarczająca, by nauka z piosenek była skuteczna, rozważ praktyczne i konkretne szkolenie w BLA-BLA SCHOOL. Sprawdź kursy organizowane w mieście Warszawa i na platformach online. Zadbamy, by mówienie i pisanie po angielsku nie było dla Ciebie problemem!

Social media:

Ostatnie wpisy:

Pułapki językowe w języku polskim

Każdy język ma swoje pułapki językowe, problematyczne zarówno dla obcokrajowców, jak i osób posługujących się danym językiem przez całe życie. I chociaż w pułapki językowe łatwo się wpada, to równie łatwo można ich unikać. Sprawdź, na co zwracać uwagę!

czytaj dalej

Jak używać przyimków w języku angielskim?

Trudno wyobrazić sobie zrozumiałe posługiwanie się językiem angielskim bez przyimków, a jednak wiele osób uczących się angielskiego wolałoby pominąć ten aspekt nauki. Na pierwszy rzut oka liczba przyimków i zasad ich stosowania wydaje się nieskończona i trudna do opanowania, ale odpowiednie usystematyzowanie wiedzy pozwala rozwiązać ten problem. Zobacz wskazówki, które pomogą Ci prawidłowo używać przyimków w języku angielskim.

czytaj dalej

Odmiana nazwisk w języku polskim

Nazwiska w języku wszystkie nazwiska się odmieniają przez przypadki. Aby wiedzieć, jak robić to poprawnie, należy przyjrzeć się kwestii samogłosek i spółgłosek. Dowiedz się, jak nie popełniać rażących błędów w odmianie nazwisk i jakimi wskazówkami się kierować, by pisanie po polsku było łatwiejsze!

czytaj dalej

Jak uczyć się angielskiego z filmów i seriali?

Twoje ulubione filmy i seriale bez wątpienia są źródłem przyjemności i relaksu, ale mogą być także sposobem na szlifowanie umiejętności językowych. Świadome oglądanie programów w języku angielskim to doskonałe połączenie rozrywki z nauką. Sprawdź, jak skutecznie uczyć się angielskiego w wolnym czasie!

czytaj dalej

Jak napisać esej po angielsku?

Esej to dłuższa forma wypowiedzi, prezentująca punkt widzenia autora. Pisanie eseju w języku angielskim jest częścią egzaminu maturalnego, nierzadko też przed takim zadaniem stają studenci i pracownicy naukowi. Jeśli zasady poprawnego pisania eseju nie są dla Ciebie jasne, sprawdź nasz poradnik!

czytaj dalej

Jak odpowiedzieć na e-maila po angielsku?

Współcześnie trudno wyobrazić sobie pracę bez codziennego pisania wiadomości e-mail i odpowiadania na nie. W języku polskim e-maile nie są wyzwaniem, jednak formalne e-maile po angielsku mogą sprawiać trudności. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak poprawnie tworzyć tego rodzaju wiadomości.

czytaj dalej

Biznesowy angielski

Przez nieadekwatne formy wypowiedzi możemy sprawiać wrażenie osób niegrzecznych lub niekompetentnych, dlatego trudno się dziwić, że biznesowy angielski jest przedmiotem dużego zainteresowania, zwłaszcza wśród osób chcących rozwijać karierę w firmach o międzynarodowym zasięgu. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym nauka zwrotów z zakresu business english będzie łatwiejsza.

czytaj dalej

Jak wygląda nasz kurs języka polskiego?

Nauka języka polskiego bywa frustrująca, gdyż jest to podróż pełna pułapek językowych, skomplikowanej pisowni i trudnej wymowy. Mimo to nauka polskiego nie jest tak straszna, jak może się wydawać, zwłaszcza gdy ma się profesjonalne wsparcie. W BLA-BLA SCHOOL szybko nauczysz się języka polskiego na ciekawych lekcjach, pełnych kreatywnych rozwiązań i dobrego humoru. Sprawdź, co dobrego może spotkać Cię w naszej szkole!

czytaj dalej

Zasady użycia wielkiej i małej litery w języku polskim?

Zasady użycia wielkiej i małej litery w języku polskim są stosunkowo proste i łatwe do zapamiętania, jednak niektóre wyrazy mogą sprawiać trudność, zwłaszcza osobom, które nie posługują się polskim na co dzień. Jeśli wielkie i małe litery w polskiej pisowni są dla Ciebie zagadką, sprawdź nasz krótki poradnik!

czytaj dalej

Zapożyczenia językowe w języku polskim

Liczne słowa uznawane za typowe dla danego kraju, są w rzeczywistości bardzo starymi zapożyczeniami. Dowiedz się więcej o interesujących zapożyczeniach językowych w języku polskim i zaskocz swoich znajomych!

czytaj dalej

Kategorie wpisów:

 • Kurs języka angielskiego Bla Bla School
 • Kurs języka polskiego Bla Bla School